FINAŁ WOŚP

W niedzielę, 31 stycznia 2021 w całym kraju oraz w wielu miejscach na świecie ponownie zagrała WOŚP. To już 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z powodu pandemii wyglądał nieco inaczej niż poprzednie. W tym roku Fundacja Jurka Owsiaka zbierała pieniądze na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

I w tym roku wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w to narodowe granie na rzecz WOŚP. Od samego rana ósemka naszych wspaniałych wolontariuszy, a są to: Alicja Dolna, Amelia Stanisławska, Natalia Nenca, Dawid Nenca – Stosik, Igor Sowiński, Jakub Żółtkowski, Kacper Giłka i Piotr Giłka, oraz dwójka ich starszych kolegów -  absolwentów naszej szkoły: Paweł Borzyszkowski i Filip Szulc,  zbierała wspólnie pieniądze na  rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej.

Starsi koledzy byli przykładem tego, że warto pomagać i oby to pomaganie stało się  naszą szkolną tradycją.

Bardzo dziękuję za wasze zaangażowanie i chęć niesienia pomocy innym. Jestem  z was dumna. Niech ten wiersz, który dla was napisałam będzie moim podziękowaniem wam i wszystkim wolontariuszom WOŚP.

„Mimo zimna, mimo chłodu,

Wolontariusz prze do przodu,

Bo ochotę wielką ma

Uszczęśliwić cały świat.

Zimny no i zimne dłonie

Wolontariusz w sercu płonie

Rusza z puszką w zimną drogę,

Aby dzieciom ulżyć trochę.

Wolontariusz to jest ktoś,

Komu ważny innych los,

Dobre serce, dłoń otwarta,

Chęć, odwaga nienaganna.

W naszej szkole takich mamy

I ich bardzo doceniamy”.

Podziękowania kieruję do wszystkich osób, uczniów i absolwentów naszej szkoły, którzy  przyczyniły się  do tego, że puszki wolontariuszy były pełne.

Dziękuję również  nauczycielom, którzy opiekowali się wolontariuszami podczas kwestowania i koordynowanie całej akcji: paniom U. Szulc i M. Borzyszkowskiej.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Beata Wirkus