FREKWENCJA W NAUCZANIU NA ODLEGŁOŚĆ

Zasady sprawdzania obecności uczniów Szkoły Podstawowej w Swornegaciach       w czasie nauczania na odległość

od dnia 25.03.2020r.

1. W dniach od 16.03.2020r. do dnia 24.03.2020r. uczeń był obecny na zajęciach jeżeli otrzymał tematy i zadania od nauczycieli do realizacji w domu oraz wypełnił polecenia wynikające z pracy w domu.
  2. Od dnia 25.03.2020r. do zakończenia nauki na odległość obowiązują następujące zasady sprawdzania obecności uczniów na zajęciach.
  3. Uczeń jest obecny na zajęciach jeżeli zgodnie z planem zgłosi się na zajęcia prowadzone przez nauczyciela na odległość (kontakt wzrokowy lub głosowy) przez Teams lub tel. zapis w dzienniku – obecny (O)
  4. Jeżeli trwale ma uczeń problem z połączeniem (brak Internetu) zgłasza ten fakt wychowawcy klasy. Wychowawca klasy ustala, czy jest możliwość kontaktu z nauczycielem prowadzącym przez telefon głosowo, zapis w dzienniku- obecny (O)
  5. Jeżeli z jakikolwiek przyczyn nie można się połączyć z prowadzącym zajęcia, to uczeń lub rodzic (głównie młodszych uczniów I-IV oraz dzieci w oddziale przedszkolnym) zgłasza taką okoliczność telefonicznie, e-mail wychowawcy klasy lub nauczycielowi prowadzącemu lekcję zdalną  zapis w dzienniku – częściowo obecny (X)
  6. Jeżeli jest to okoliczność trwała, a uczeń otrzymuje tematy i zadania i je realizuję (wypełnia, zadania, polecenia, przesyła je                   w ustalony z nauczycielem sposób)– częściowo obecny (X)