GAZETKA „OKIEM REMUSA” – WYJAZD DO KINA

W bibliotece przy Szkole Podstawowej w Swornegaciach prowadzone były zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas VII-VIII oraz dla absolwentów naszej szkoły w formie koła dziennikarskiego. Na zajęciach tych uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat pracy dziennikarza. Zapoznawali się z istotnymi problemami etyki dziennikarskiej, z rolą mediów i ich wpływem na rzeczywistość. Uczestnicy koła poszerzali również wiedzę o języku. Ich praca polegała m.in. na gromadzeniu informacji o odbywających się na terenie szkoły imprezach, redagowaniu artykułów, przygotowaniu kącika czytelniczego oraz poetyckiego, przepisów kulinarnych, różnych konkursów, poszukiwaniu ciekawych tematów, promowaniu młodych twórców, prowadzeniu wywiadów, nauce języka kaszubskiego oraz kultywowaniu kultury i tradycji kaszubskich. Nad uczniami czuwali nauczyciele, którzy organizowali spotkania, rozdzielali role i doradzali. Głównym zadaniem uczniów uczęszczających na zajęcia koła dziennikarskiego było redagowanie gazetki „Okiem Remusa”, którą wydawano co miesiąc przez pół roku. Pierwszy numer gazetki ukazał się 6 grudnia 2022 roku, natomiast ostatni 1 maja 2023 roku. Zajęcia koła stworzyły uczniom możliwość twórczego, kulturalnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu. W poniedziałek, dnia 19 czerwca, na zakończenie wspólnej pracy dziennikarskiej, postanowiliśmy wybrać się do kina, a także na lody w pięknym mieście Chojnice.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania gazetki „Okiem Remusa” oraz tym, którzy  ją systematycznie nabywali i z zaciekawieniem czytali.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2023-07-19 20:47:36