GLINIANA PRZYGODA

18 kwietnia 2024 roku w czwartek, uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej w Swornegaciach wraz z nauczycielem regionalistą w ramach lekcji języka kaszubskiego brali udział w warsztatach regionalnych w Chacie Kaszubskiej w Brusach - Jagliach. Głównym celem warsztatu „Gliniana przygoda" było zapoznanie uczestników z techniką lepienia w glinie plastycznej. Uczestnicy samodzielnie wykonali przedmiot codziennego użytku, np.: dzbanuszek, garnek, doniczkę i inne. W ramach warsztatów początkujący artyści otrzymali wykonany przez siebie przedmiot. Warsztaty zostały poprzedzone wykładem z historii gliny. Każdy uczeń mógł także spróbować gry na wybranym instrumencie oraz zaśpiewać. Po zakończeniu warsztatów w chacie, postanowiliśmy jeszcze odwiedzić skansen Państawa  Józefa i Jadwigi Chełmowskich – malowniczy ogród, pełen rzeźb i uli.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2024-04-22 13:46:43