GMINNY TURNIEJ RUGBY TAG

Dnia 19 listopada 2014r. odbył się po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Ogorzelinach Gminny Turniej w Rugby TAG. Szkoły podstawowe, gdzie wprowadzono alternatywne formy ruchu, aby zachęcić uczniów do aktywności fizycznej wzięły udział w tych zawodach. Turniej odbył się w trzech kategoriach wiekowych: klas IV, V i VI. Drużyny mogą być mieszane bez określenia ilości dziewcząt  i chłopców.  W naszej szkole uczniowie grają w Rugby TAG zaledwie od 4 tygodni na zajęciach sportowych i kole sportowym. Drużyny  klasy V i VI zajęły trzecie miejsca zdobywając puchary.

W kategorii klas piątych przegraliśmy 1:6 z SP w Kłodawie oraz 2:3 z SP w Ogorzelinach, natomiast w kategorii klas szóstych 0:6 z SP z Kłodawie i remisując 3:3 z SP w Ogorzelinach. Zauważyć należy, że uczniowie przeciwnych drużyn uczą się tej ciekawej gry już od roku pod okiem instruktora tej dyscypliny sportowej i brali już udział w turnieju. Cieszymy się bardzo z postawy i zaangażowania naszych reprezentantów. Życzymy  dużo radości i satysfakcji z uprawiania tej ciekawej  i bardzo szybkiej gry zespołowej.

Składy naszych drużyn:

klasa V : Kinga Januszewska, Paulina Borzyszkowska, Mikołaj Kiedrowski, Mikołaj Dalecki,

Hubert Kapanka, Adam Chrapkowski, Adam Wirkus

klasa VI: Natalia Kontek, Agata Majer, Paulina Fojuth, Kamil Myszke, Bartosz Pawlak, Kacper

Ryduchowski, Mateusz Miszewski,

Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i plakietki ufundowane przez Pomorski Okręgowy Związek Rugby oraz zostali poczęstowani przez gospodarzy smacznym ciastem.

Opiekunem drużyn był Zdzisław Bucław.

Data dodania: 2014-11-19 22:13:00
Data edycji: 2018-11-08 22:15:36