GOŚĆ KASZUBSKIEGO KOŁA OLIMPIJSKIEGO IM. BOLESŁAWA DREWKA

Dnia 18 listopada 2014r. na zaproszenie Zespołu Szkół w Swornegaciach oraz Kaszubskiego Koła Olimpijskiego im. Bolesława Drewka gościł w szkole Prezes Zarządu Okręgowego Związku Towarzystw Wioślarskich Województwa Pomorskiego pan  Wojciech Kowacic, który jest jednocześnie członkiem Zarządu Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Koordynatorem spotkania gościa z młodzieżą szkolną był syn olimpijczyka i medalisty z Amsterdamu 1928 roku patrona koła pan Zbigniew Drewek. Gości w imieniu społeczności szkolnej powitał Dyrektor Zespołu Szkół w Swornegaciach Zdzisław Bucław. Na spotkaniu obecny był również Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego TUR pan Zbigniew Chrapkowski oraz nauczyciele i uczniowie klas od V do III gimnazjum.

Gość pan Wojciech Kowacic opowiadał o swojej karierze sportowej i osiągnięciach w wioślarstwie demonstrując dorobek medalowy oraz zdjęcia z imprez sportowych  z różnych części świata, w których wziął udział. Przez Zarządu OZTW nawiązał do początków swojej kariery i udziału w kilku Kaszubskich Regatach Wioślarskich im. Bolesława Drewka na jeziorze Witoczno w Swornegaciach. Po przedstawieniu kariery sportowej gość odpowiadał na pytania uczniów. Na zakończenie spotkania z młodzieżą pan Wojciech Kowacic dokonał wpisu do pamiątkowej Księgi Gości Kaszubskiego Koła Olimpijskiego im. Bolesława Drewka Członkinie Zarządu Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum wręczyły kwiaty w dowód podziękowania za spotkanie panu Wojciechowi, a także synowi olimpijczyka panu Zbigniewowi Drewek. Następnie goście w asyście dyrektora ZS w Swornegaciach oraz Prezesa UKS TUR udali się do WDK i KDRL, gdzie oglądali pamiątkową gablotę z brązowym medalem zdobytym przez Bolesława Drewka na IX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Amsterdamie w 1928r. Podczas spotkania uzgodniono kilka ważnych spraw dotyczących funkcjonowania sekcji wioślarskiej w UKS TUR oraz organizację kolejnych Kaszubskich Regat Wioślarskich im. Bolesława Drewka.

Data dodania: 2014-11-18 22:16:00
Data edycji: 2018-11-08 22:17:26