II GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W JĘZYKU KASZUBSKIM

24 stycznia 2024 roku, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach po raz pierwszy brali udział w II Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w języku kaszubskim, który odbył się w Szkole Podstawowej im. 18 Pułku Ułanów Pomorskich w Nowej Cerkwi. Celem konkursu była popularyzacja tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, folkloru kaszubskiego oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Uczniowie biorący udział w konkursie to:  Jażdżewska Agata, Lepak Lena, Kontek Weronika, Szulc Aniela, Łącki Paweł, Stanisławski Adam - zdobyli  I miejsce jako zespół w kat. klas I-III, Skonieczna Kornelia – zdobyła I miejsce jako solistka  w kat. klas I-III, Stanisławska Agata, Skonieczna Helena, Hapka Barbara, Schada Borzyszkowska Olga – zdobyły I miejsce jako zespół w kat. klas IV-VI, Stoltman Sebastian - zdobył III miejsce jako solista  w kat. klas IV – VI. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2024-01-29 13:26:07