II MIEJSKI DZIEŃ TAŃCA LUDOWEGO

Dnia 9 października 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Swornegaciach brali udział w Miejskim Dniu Tańca Ludowego w Chojnicach. Wydarzenie na Starym Rynku miało na celu popularyzację Polskich Tańców Narodowych, tańców ludowych z różnych regionów Polski oraz szeroko pojętej tradycji tanecznej wśród mieszkańców Chojnic i okolic. Dzieci uczęszczające na koło wokalno-taneczne z języka regionalnego - kaszubskiego mogły spróbować swoich sił tańcząc i śpiewając wspólnie z zespołem folklorystycznym oraz uczniami innych chojnickich szkół. Polonez został zatańczony wspólnie. Miejsce miały również pokazy artystyczne, które dzieci z zaciekawieniem oglądały oraz animacje taneczne. Natomiast na zakończenie wydarzenia uczniowie wszystkich przybyłych szkół zatańczyli taniec kaszubski -  kὸwôl, który stanowił efekt animacji. Dzieci radosne i pełne zdrowej energii wróciły do domu.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2017-10-09 21:01:00