IX ZIMOWY TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ

Dnia 18 stycznia 2014r. odbył się tradycyjnie IX Zimowy Turniej Piłki Halowej z udziałem zawodników  szkół podstawowych z następujących miejscowości: Sąpolno, Konarzyny, Wielkie Chełmy, Czyczkowy, Męcikał oraz Swornegacie. Turniej odbywa się w sobotę poprzedzającą ferie zimowe w naszym województwie w ramach akcji „Rok szkoły w ruchu”.  Celem turnieju jest aktywne spędzenie czasu wolnego uczniów podczas ferii zimowych  i nawiązanie kontaktów z rówieśnikami z sąsiednich szkół podstawowych  oraz respektowanie zasad sportowej rywalizacji w duchu „fair play”. Rozegrano łącznie 11 meczów. Zespoły były rozlosowane do 2 grup po 3 drużyny, a do półfinału awans uzyskały 2 pierwsze drużyny z każdej grupy. Zespoły, które zajęły trzecie miejsca w grupach rozegrały mecz o piąte miejsce:

półfinały:   SP Czyczkowy- SP Wlk. Chełmy         2:0

SP Swornegacie- SP Konarzyny           5:1

mecz o V miejsce:

SP Męcikał – SP Sąpolno                     1:4

mecz o III miejsce:

SP Wielkie Chełmy- SP Konarzyny      4:0

Finał - mecz o I miejsce:

SP  Swornegacie – SP Czyczkowy        3:1

Najlepszym strzelcem został Dominik Stoltmann z SP Swornegacie  (12 goli),  a bramkarzem Kacper Drobiński z SP Czyczkowy. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, trzy najlepsze drużyny puchary a wyróżnieni zawodnicy statuetki ufundowane przez  Zespół Szkół w Swornegaciach.

Zwycięski zespół zagrał w składzie: Dominik Stoltmann (kapitan), Mateusz Rosa (bramkarz) Kamil Myszke, Kacper Ryduchowski, Adam Chrapkowski, Mateusz Miszewski, Mikołaj Kiedrowski.

Zawody przygotował  i przeprowadził nauczyciel WF Mirosław Ginter.

Data dodania: 2014-01-18 21:30:00
Data edycji: 2018-11-09 21:32:33