JAK RYBA W WODZIE

Uczniowie klas II i III 27 kwietnia ukończyli naukę pływania. Wyjazdy odbywały się  przez 10 tygodni, w każdy czwartek. Podstawowym celem wyjazdów było opanowanie podstawowych czynności w wodzie, kształtowanie nawyków prozdrowotnych, profilaktyka skrzywień kręgosłupa, ćwiczenia odwagi, systematyczności, wpajanie podstawowych nawyków higienicznych oraz propagowanie zdrowego trybu życia poprzez uprawianie sportów wodnych. Czas spędzony "w wodzie" przysporzył wszystkim uczestnikom oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń. Na zakończenie odbył się egzamin, który umożliwił uczniom uzyskanie certyfikatu ukończenia egzaminu pływackiego I stopnia podstawowego. Certyfikat taki uzyskali następujący uczniowie : klasa II - Leon Bobrowski, Bartosz Cupa. Wojciech Sidorowski, Henryk Modzelewski, Barbara Januszewska, Nina Świerko, klasa III- Wiktor Bobrowski, Barbara Hapka, Agata Stanisławska, Olga Schada Borzyszkowska, Helena Skonieczna, Aleksandra Hohn. Musieli oni wykazać się umiejętnością swobodnego pływania- 25m, pływania pod wodą - 5m oraz skoku z wysokości 0,7m. Pozostali uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia kursu nauki pływania. Zaświadczenia uczniowie otrzymali podczas apelu z rąk dyrektora Zdzisława Bucław.  Czas, który spędziliśmy na basenie był świetną zabawą dla wszystkich.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2023-05-17 17:54:35