JASEŁKA

Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały Jasełka Bożonarodzeniowe, które zaprezentowały, 20 grudnia, wychowankom Punktu Przedszkolnego „Morenki” oraz uczniom klas I, II i III naszej szkoły. Nasze przygotowania rozpoczęliśmy na długo przed świętami. Najpierw wspólnie z wychowawczynią poszukaliśmy scenariusza, wybraliśmy role do przedstawienia, zastanowiliśmy się jakie z naszych umiejętności moglibyśmy zaprezentować. Wraz z rodzicami przygotowaliśmy stroje i nauczyliśmy się ról na pamięć. Zaś z wychowawczynią przygotowaliśmy scenografię. Pomysłów mieliśmy dużo, więc żeby wszystkie zrealizować, potrzebowaliśmy dużo czasu na próby.

Nasz występ rozpoczęliśmy polonezem w rytm kolędy „Bóg się rodzi”. Następnie, po krótkim wstępie, dziewczynki tańcem z chustami, zilustrowały pastorałkę „Mario, czy już wiesz?”, w finale której Maryja uniosła w górę narodzonego Jezusa, a Anioły i kwiaty kłaniały się Dziecięciu. Ponieważ ważnymi postaciami były kwiaty, instrumentowaliśmy utwór P. Czajkowskiego „Walc kwiatów”. W Jasełkach występowały zające, które kicały w rytm „Gawota” F. J. Goreca. Każdą z zaśpiewanych kolęd ilustrowaliśmy grą na janczarach, które wprowadziły nas w zimowo-świąteczny nastrój. W naszych jasełkach swoje zaszczytne role odegrały wszystkie dzieci, a oprócz wymienionych postaci wystąpiły jeszcze: Józef, wiewiórka, ogrodnik, dziecko. Finałem była kolęda, przepięknie zaśpiewana przez naszą koleżankę, pt. „Zagraj dziecku kołysankę”.

Jasełka były typową ilustracją historii biblijnej dotyczącej Bożego Narodzenia, ale niezwykle nowatorsko przedstawioną, a ciężka praca włożona w ich tworzenie, warta była efektu końcowego. Nasza praca została nagrodzona gromkimi brawami. Dodatkowo, już po życzeniach świątecznych, „Kolędę o mówiących zwierzętach” zaśpiewał uczeń klasy I.

Po występach wszyscy, aktorzy i widzowie, dostali paczki od Gwiazdora. Prezenty ufundowane były przez Radę Rodziców naszej szkoły. DZIĘKUJEMY!

Opracowała: Hanna Jankowska

Data dodania: 2019-12-20 21:21:27