JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

21 grudnia 2022 roku, to był wyjątkowy dzień roku. Tego dnia „Starszaki” zaprosiły na swój występ widzów, nie byle jakich, mianowicie „Maluchy”. Tegoroczne jasełka nosiły tytuł: „Pastuszkowe dary” autorstwa Ewy Stadtmuller. Jasełka niby tradycyjne, ponieważ jak zwykle głównymi bohaterami byli Maryja i Józef, opiekujący się swoim nowonarodzonym Synem, Jezusem. Kolejne postaci to gwiazdka i trzej królowie. Wyjątkowe było jednak to, że pozostałe dzieci wystąpiły w jednej z dwóch ról: chłopcy w rolach pastuszków i dziewczynki w rolach aniołków. Kwestie poszczególnych bohaterów przeplatane były piosenkami, tańcami i grą na instrumentach według pomysłów Moniki Kluzy. Występ został nagrodzony gromkimi brawami, wiadomo „Starszaki” dały z siebie wszystko. Dużo pomogli rodzice dzieci, ponieważ przygotowali odpowiednie stroje, a role na pamięć powtarzane były w domu. Było pięknie: radośnie i świątecznie!

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2022-12-21 12:00:51