KASZUBI WCZORAJ I DZIŚ…

23 maja 2024 roku został rozstrzygnięty półfinał konkursu kuratoryjnego „Kaszubi wczoraj i dziś”. Główna komisja konkursowa wyłoniła 4 finalistów. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była tematyce związanej z życiem i działalnością pochodzącego z Kościerzyny kapłana, którego życie ściśle związane było z Gdynią i aktywną działalnością na rzecz Solidarności i społeczności kaszubskiej. Tematyka łączy się także z ustanowionym przez Zarząd Główny Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego patronatem roku 2024, który przypisany został księdzu prałatowi Hilaremu Jastakowi. Do półfinału przystąpiło sześcioro uczniów z naszej szkoły: Zuzanna Stoltman, Marietta Szulc, Marta Moga, Olga Jacewicz, Igor Szuryn oraz Tymon Miszewski.

Do finału w Kościerzynie zakwalifikowali się: Tymon Miszewski, Zuzanna Stoltman, Olga Jacewicz oraz Marietta Szulc. Finał odbędzie się 29 maja w Kościerzynie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom i życzymy powodzenia w finale!

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2024-05-26 09:22:38