KASZUBSKIE KOŁO TANECZNE

Koło wokalno-taneczne w roku szkolnym 2023/2024 było realizowane w klasie pierwszej i drugiej. Uczniowie poznali podstawy poruszania się na scenie, nauczyli się prawidłowej postawy podczas tańca oraz podstaw partnerowania. Nauczyli się kroku polki oraz podskoku tanecznego i z łatwością posługują się poznanymi formami podczas zajęć.

Uczniowie tańczą choreografie ruchowe do kaszubskich tańców takich jak  „kòwôl”, „szewc” i „dzek”. Potrafią też śpiewać kilka ludowych piosenek w j. kaszubskim.

Uczniowie uczęszczający na koło mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka, podczas Dnia Matki oraz zatańczyli na otwarciu XXV Kaszubskich Regat Wioślarskich im. Bolesława Drewka w Swornegaciach.

Opracowała Marta Dolna

Data dodania: 2024-06-13 21:56:15