Dnia 1 czerwca w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Dziecka. O godzinie 10.15 rozpoczął się apel, podczas którego Pan Dyrektor, wychowawcy i inni nauczyciele przywitali dzieci serdecznymi życzeniami. Następnie została przeprowadzona pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas zorganizowanych zabaw na terenie szkoły oraz wręczone zostały nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy brali udział w różnych konkursach i dyscyplinach sportowych. Miłym prezentem dla uczniów klasy IV było oficjalne wręczenie Karty Rowerowej i pogratulowanie zdanego egzaminu. Następnie Pani Agnieszka przedstawiła program dziecięcego święta i zaprosiła do wspólnej zabawy. Pierwszą atrakcją dla wszystkich uczniów była Zumba przygotowana przez Panią Anię Liedke. Natomiast kolejne atrakcje przygotowane dla uczniów przebiegały następująco: konkurencje sportowe przygotowane przez Pana Jurewicza, zabawa dla uczniów młodszych klas i przedszkolaków na Dmuchanych Zamkach oraz jazda konna przygotowana przez Państwa Borzyszkowskich, bańki mydlane i zabawa przy muzyce, malowanie kredą. W dalszej części szkolnej imprezy uczniowie z poszczególnych klas mieli możliwość udziału w grze w szachy oraz grze na bulodromie przygotowanych przez Pana Janusz Trap. Koło Fortuny cieszyło się również dużym zainteresowaniem. Podczas imprezy serowano również ciepłe kiełbaski z grilla, zapiekanki, napoje i lody oraz popcorn dzięki życzliwości Pani Marlenie. Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole zakończył Festiwal Konfetti.
Serdecznie dziękujemy sponsorowi – Zakładom Mięsnym „Skiba”, Piekarni „Magdalenka” z Czerska, Radzie Rodziców za ufundowanie Dmuchanych Zamków i Jazdy konnej oraz Rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w pomoc podczas Dnia Dziecka.
Opracowała Agnieszka Byzdra

89-608 Swornegacie
Szkolna 11