KONKURS

14 maja 2015Rr. w Kościerzynie odbył się półfinał i finał wojewódzkiego konkursu "Kaszubi wczoraj i dziś", organizowanego przez Muzeum Ziemi Kościerskiej. Tegoroczna edycja przeprowadzona została pod tytułem: „Pieśniarz północy – Ks. dr Leon Heyke (1885-1939) – życie i twórczość”. Temat wpisuje się w ustanowiony przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Rok Leona Heykego. Do pierwszego etapu konkursu, przystąpiło ok. 500 gimnazjalistów z województwa pomorskiego, w tym 15 uczniów z naszej szkoły. Do półfinału zakwalifikowali się : Katarzyna Jażdżewska- klasa Ig, Zuzanna Jankowska-klasa Ig, Paulina Kiedrowska –klasa IIg.
 W półfinałowym konkursie wzięło udział 72 uczniów, oceniała ich komisja w składzie; prof. Tadeusz Linkner (przewodniczący), prof. Edward Breza i Krzysztof Jażdżewski – dyrektor Muzeum Ziemi Kościerskiej. Gratulujemy naszym koleżankom udziału w półfinałach!!
 Patronat nad wydarzeniem objęli Pomorski Kurator Oświaty oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.
     W oczekiwaniu na wyniki półfinału uczennice zwiedziły Kościerzynę, były min. przy pomniku J. Wybickiego, popiersiu L. Heykego, pomniku Remusa oraz w Sanktuarium Maryjnym.

Data dodania: 2015-05-14 20:24:00
Data edycji: 2018-11-08 20:27:16