Czcionka:

A+A-

Kontrast:

KONKURS RECYTATORSKI ''Eko-Art''

W czwartek oraz piątek, 21 i 22 października 2021 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Swornegaciach  brali udział w Konkursie Recytatorskim  „Eko - Art”, który odbył się w Chojnickim Centrum Kultury w Chojnicach. Uczniowie  biorący udział  w konkursie to:

Olga Jacewicz           klasa VI

Marietta Szulc          klasa VI

Emilia Szyszka          klasa VIII

 

Uczestnicy musieli opanować pamięciowo oraz wygłosić jeden utwór, który powstał w języku polskim oraz łączył tematykę ekologiczną i literacką. Teksty miały być tematycznie związane ze środowiskiem naturalnym człowieka - pięknem przyrody i jej ochroną. Dziewczęta zaprezentowały zarówno klasyczne, jak i mniej znane wiersze. Wśród nich warto wyszczególnić fraszkę „Na lipę” Jana Kochanowskiego czy też utwór Kazimierza Przerwy-Tetmajera „W jesieni”. Na osobną uwagę zasługuje piękna poezja współczesnego twórcy – Kazimierza Nowosielskiego – której wyimek, w postaci tekstu „Jesiennie”, przedstawiła jedna z uczennic. W konkursie nagrodzono Emilię Szyszkę, która zajęła III miejsce w kategorii klas VII – VIII.

Po recytacji utworów na wszystkich czekał słodki poczęstunek, po którym uczniowie, nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami, wrócili do domu.

Opracowała Magdalena Borowicz

Data dodania: 2021-10-31 09:53:57
Data edycji: 2021-11-02 12:49:32
Ilość wyświetleń: 51

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej