KOPCIUSZEK INACZEJ

Uczniowie koła teatralnego przygotowali inscenizację pt: "Kopciuszek inaczej". Historia nieco odbiegała od tradycyjnej i wszystkim znanej opowieści o Kopciuszku, który podobnie jak w oryginalnej wersji był wykorzystywany i poniżany przez siostry i macochę.  Bajka o "Kopciuszku" pokazała dzieciom, że dobroć, skromność i pracowitość się opłaca i zostaje nagrodzona. Uczy właściwego odnoszenia się do ludzi. W spektaklu wystąpiło 9 aktorów, którzy wcielili się w następujące postacie: Kopciuszka – Aleksandra Hohn, macochy Nina Świerko, córek - Kornelia Skonieczna i Agata Stanisławska, księcia - Bartosz Stoltmann, wróżki - Barbara Hapka, taty - Helena Skonieczna, dworzanin -Barbara Januszewska oraz narratorów Małgorzata Stoltman i Olga Schada Borzyszkowska. Wszyscy aktorzy bardzo dobrze zagrali swoje role. Mogliśmy podziwiać ich umiejętności aktorskie i wokalne. Po minach, reakcji widowni  i gromkich brawach można powiedzieć, że przedstawienie bardzo się podobało.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2022-12-18 19:16:10