KS. BISKUP KONSTANTYN DOMINIK – SYN ZIEMI KASZUBSKIEJ

Dnia 26 marca 2021 roku odbył się I etap konkursu wojewódzkiego „Kaszubi wczoraj i dziś”, którego organizatorem jest Muzeum Ziemi Kościerskiej im. dra Jerzego Knyby w Kościerzynie. Współorganizatorami byli: Burmistrz i Rada Miasta Kościerzyny, ZKP Oddział w Kościerzynie, Kościerski Dom Kultury w Kościerzynie. Patronat medialny nad konkursem objęły: Radio Kaszëbë, Telewizja TV Kościerzyna, portal internetowy kaszubi.pl. Patronat honorowy nad konkursem: Pomorski Kurator Oświaty i Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie. Tegoroczna edycja poświęcona jest Ks. Biskupowi Konstantynowi Dominikowi, który został ustanowiony przez Zarząd Główny Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Patronem roku 2021.

W związku z tym tematyka organizowanego konkursu dotyczyć będzie życia i działalności wybitnego Kaszuby Sługi Bożego Biskupa Konstantyna Dominika. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych z terenu województwa pomorskiego. Do pierwszego etapu konkursu, który odbył się zdalnie, przystąpiło pięcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach: Amelia Stanisławska, Natalia Nenca, Amelia Skonieczna, Emilia Szyszka oraz Michał Moga. Uczniowie przygotowywali się do konkursu, zapoznając się z obszerną literaturą. Do etapu II międzyszkolnego (półfinału) zostaną zakwalifikowani wszyscy uczestnicy z danej szkoły, którzy uzyskali liczbę punktów powyżej ustalonego przez Główną Komisję Konkursową progu punktowego.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2021-04-06 17:22:56