KS. BISKUP KONSTANTYN DOMINIK – SYN ZIEMI KASZUBSKIEJ

Dnia 26 marca 2021 roku odbył się I etap konkursu wojewódzkiego „Kaszubi wczoraj i dziś”, którego organizatorem jest Muzeum Ziemi Kościerskiej im. dra Jerzego Knyby w Kościerzynie. Tegoroczna edycja poświęcona jest Ks. Biskupowi Konstantynowi Dominikowi, który został ustanowiony przez Zarząd Główny Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Patronem roku 2021.

Do etapu II międzyszkolnego (półfinału) zakwalifikowali się następujący uczniowie: Amelia Skonieczna, która uzyskała 24 pkt., Amelia Stanisławska – 21 pkt. oraz Michał Moga – 20 pkt. Maksymalnie można było uzyskać 30 pkt. Etap II polegał na przygotowaniu przez zakwalifikowanych uczniów indywidualnej pracy na temat: Sługa Boży Biskup Konstantyn Dominik jako wzór do naśladowania. Do etapu III – wojewódzkiego (finału) wytypowanych zastanie maksymalnie 6 uczniów. Ogłoszenie wyników II etapu – międzyszkolnego (półfinałowego) nastąpi 12 maja 2021r.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2021-05-09 18:27:46