„KS. BISKUP KONSTANTYN DOMINIK – SYN ZIEMI KASZUBSKIEJ”

Dnia 13 czerwca 2022 roku w Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie odbył się Finał konkursu pt.“(Nie)zwykły Dominik“. Celem konkursu było przybliżenie życia i działalności Sługi Bożego Biskupa Konstantyna Dominika, kształtowanie wśród młodych ludzi postaw charakteryzujących Biskupa Konstantyna Dominika, inspirowanie i promocja twórczości artystycznej młodych ludzi oraz propagowanie wartości wypływających z chrześcijańskich źródeł kultury europejskiej. Wydarzenie adresowane do młodzieży i dzieci z Pomorza organizował Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Do etapu metropolitalnego z naszej szkoły w Swornegaciach zakwalifikowała się Amelia Skonieczna oraz Michał Moga. Finał składał się z części pisemnej i ustnej. Do części ustnej dostał się Michał Moga i ostatecznie w konkursie wiedzy o Biskupie Konstantynie Dominiku zajął II miejsce.

Ks. Janusz Pasierb powiedział takie zdanie o biskupie K. Dominiku : „Nadzwyczajna w tym życiu była zwyczajność”.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2022-06-14 21:01:46