KSIĘŻNICZKI I RYCERZE

Tegoroczny Bal karnawałowy odbywał się pod hasłem „Księżniczki i Rycerze". Przed rozpoczęciem balu każda księżniczka i każdy rycerz wysłuchali kodeksu balu na zamku. Bal rozpoczęliśmy powitanką pt. „To już czas”. Następnie zademonstrowaliśmy wiersz z zabawą ruchową pt. „Księżniczki i Rycerze” autorstwa Moniki Kluzy. Kolejna zabawa to „Jadą księżniczki z rycerzami” do piosenki, którą dzieci poznały jeszcze przed balem. Po wyjątkowo aktywnym początku, wszystkie dziewczynki i wszyscy chłopcy, wykonali kolorowankę XXL przedstawiającą rycerza. W trakcie kolorowania słuchaliśmy piosenki „Każda dziewczynka chce być Królewną”, która przeniosła nas w świat zadumy i marzeń. Świat marzeń został wzbogacony słodko-słonym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Teraz przyszedł czas na kolejne zabawy, tańce i korowody. Bal zakończyła zabawa z Piniatą, która ozdabiała salę przez cały bal. Słodycze i drobne pamiątki do Piniaty zostały ufundowane przez panią Małgorzatę Szada Borzyszkowską i przez Radę Radę Rodziców naszej szkoły. BARDZO DZIĘKUJEMY.

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2023-03-07 17:49:26