KULIG MKNIE... - Szkoła Podstawowa Swornegacie

KULIG MKNIE...

8 lutego 2023 roku uczniowie klas VI i VII wyruszyli na kulig. Dla wielu uczniów byÅ‚ to ich pierwszy raz. Pogoda w weekend poprzedzajÄ…cy naszÄ… wyprawÄ™ sprawiÅ‚a nam prezent w postaci dość obfitych opadów Å›niegu, dziÄ™ki czemu takowe przedsiÄ™wziÄ™cie mogÅ‚o w ogóle dojść do skutku.

Wczesnym popoÅ‚udniem zasiedliÅ›my w sankach doczepionych do dużych saÅ„ zaprzÄ™gniÄ™tych w piÄ™kne konie i wyruszyliÅ›my z kopyta w radosnÄ… sannÄ™ po okolicznych lasach. Zabawa byÅ‚a przednia, wszystkim nam uÅ›miech nie chciaÅ‚ zejść z twarzy, kiedy to bujaÅ‚o sankami na prawo i lewo, Å›nieg wpadaÅ‚ za koÅ‚nierze, a piÄ™kne sÅ‚oÅ„ce przebijaÅ‚o siÄ™ miÄ™dzy drzewami i iskrzyÅ‚o w biaÅ‚ym puchu, co w poÅ‚Ä…czeniu z dźwiÄ™kiem dzwonków przy saniach tworzyÅ‚o iÅ›cie magicznÄ… atmosferÄ™. Co odważniejsi decydowali siÄ™ zasiadać na ostatnich sankach, co dość czÄ™sto koÅ„czyÅ‚o siÄ™ niegroźnymi upadkami i koniecznoÅ›ciÄ… pogoni za uciekajÄ…cym zaprzÄ™giem, ale atrakcje te tylko wzmagaÅ‚y poziom wesoÅ‚oÅ›ci wÅ›ród uczestników naszej wyprawy.

Po dotarciu do celu, nasi Gospodarze zaprosili nas do przygotowanego wczeÅ›niej ogniska, gdzie natychmiast zabraliÅ›my siÄ™ do pieczenia kieÅ‚basek, ogrzewajÄ…c siÄ™ gorÄ…cÄ… herbatÄ…. PosiÅ‚ek zakoÅ„czyliÅ›my dodajÄ…c sobie energii pieczonymi piankami. SpÄ™dziwszy jeszcze trochÄ™ czasu na wspólnych zabawach i cieszeniu oczu piÄ™knymi widokami, ruszyliÅ›my w drogÄ™ powrotnÄ… do Swornegaci.

Choć wydawaÅ‚o siÄ™ to niemożliwe, poziom endorfin w naszych organizmach z każdym kolejnym kilometrem wzrastaÅ‚ jeszcze bardziej. Å»aÅ‚owaliÅ›my bardzo, gdy po powrocie do poczÄ…tkowego punktu przejażdżki, trzeba byÅ‚o opuÅ›cić zaprzÄ™g. Mimo wszystko w wesoÅ‚ych nastrojach, wdziÄ™czni za wspaniale spÄ™dzone popoÅ‚udnie, udaliÅ›my siÄ™ do domów, by podzielić siÄ™ z bliskimi wrażeniami z naszej eskapady.

DziÄ™kujemy PaÅ„stwu Borzyszkowskim za zorganizowanie kuligu peÅ‚nego wrażeÅ„; bÄ™dziemy wspominać nasze zimowe szaleÅ„stwa do nastÄ™pnego razu, który mamy nadziejÄ™ prÄ™dzej czy później nastÄ…pi.

Opracowała Sabina Modzelewska

Data dodania: 2023-02-19 18:21:27