LAUREACI KONKURSU RELIGIJNEGO

W roku szkolnym 2020/21 uczniowie naszej szkoły przystąpili do Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda. Konkurs ten przeznaczony był dla dzieci z Oddziału przedszkolnego oraz dla uczniów klas I, II i III. Organizatorami tego konkursu byli: Akcja Katolicka Archidiecezji Gdańskiej, Fundacja „Słowo”, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej im. Sł. Bożego kard. Augusta Hlonda w Rumi oraz Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny wspomożenia Wiernych w Rumi. Konkurs objęty został Patronatem Honorowym przez między innymi Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Ks. Biskupa Ryszarda Kasynę Biskupa Pelplińskiego.

Tematem przewodnim była „Ewangelia św. Jana”.

Celami konkursu było: 1. Ukazywanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęta do jego indywidualnej lektury. 2. Wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy. 3. Promowanie osiągnięć uczniów.

Wszyscy uczniowie z wymienionych grup wiekowych na lekcjach religii poznawali fragmenty Ewangelii św. Jana i wykonywali do tych fragmentów ilustracje własnego pomysłu z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych i różnorodnych materiałów. W sumie na etapie szkolnym udział wzięło 47 wychowanków. Etap szkolny został zakończony 2 marca 2021. Komisja konkursu szkolnego wytypowała do Etapu powiatowego prace Korneli Skoniecznej i Małgorzaty Stoltman z grupy wiekowej „0” oraz 3 uczennic z klas I-III, a mianowicie: Olgi Schada Borzyszkowskiej, Klaudii Stoltman i Julii Lepak. Jury konkursu na etapie powiatowym, który został rozstrzygnięty tuż przed Świętami Wielkanocnymi, postanowiło nagrodzić wszystkich naszych uczestników. GRATULUJEMY NASZYM LAUREATOM!

Opracowała: Hanna Jankowska

Data dodania: 2021-06-09 20:25:12