LEKCJA MUZEALNA

10 czerwca 2021 roku klasa III wraz z nauczycielem regionalistą wybrała się do Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego, aby wykonać niełatwe zadanie, którym było rozwiązanie krzyżówki związanej z eksponatami muzealnymi. Dzieci musiały odnaleźć wybrany eksponat muzealny i jego nazwę wpisać prawidłowo do krzyżówki. Wszystkie dzieci zaangażowały się w wykonanie zadania i za swoją postawę otrzymały drobny upominek. Poprzez tę lekcje chcieliśmy zachęcić uczniów, aby poznali, jak wyglądało życie ludzi dawniej i porównali je z życiem w czasach obecnych. Przy okazji lekcji muzealnej zapoznaliśmy się także z pracami pana Jana Bernarda Jakubowskiego, lokalnego artysty. Jan Bernard Jakubowski był człowiekiem wielu pasji: malował, szkicował, rzeźbił, grał na skrzypcach i pisał wiersze. Z pewnością warto zagłębić się bardziej w jego twórczość, aby dzieci mogły bliżej poznać artystę, który pochodził ze Swornegaci i chociaż mieszkał i tworzył w Człuchowie, to zawsze sercem był w Sworach.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2021-06-13 19:10:58