LEKTURA, TO NIE BZDURA

Środa, 17.05.2017, była w Zespole Szkół w Swornegaciach „świętem” lektury szkolnej. Uczniowie klas IV-VI i I-III gimnazjum mieli możliwość zaprezentować różne odsłony książek. Rozwiązywali kalambury, przedstawiali scenki teatralne i „żywe obrazy” zainspirowane scenami z kart literatury, rozpoznawali fragmenty cytowanych książek, kojarzyli ilustracje z odpowiednim tytułem i treścią lektury. Wszystkie klasy, wspólnie ze swoimi wychowawcami wykazały się dużą wyobraźnią i inwencją twórczą.

Zmagania międzyklasowe oceniała komisja w składzie: dyrektor ZS Zdzisław Buclaw, p. Mirosław Ginter, ks. Marian Knut, panie Anna Pażontka-Lipińska i Ewa Kolter z RR, Daria Jankowska z WDK oraz Donata Gierszewska z biblioteki szkolnej.

Organizatorami konkursu była Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół w Swornegaciach i uczniowie z kółka dziennikarskiego (Kolter Karolina, Stoltmann Zuzanna, Wiktoria Szulc, przy wsparciu Moniki Krzoska, Jankowkiej Zuzanny i Kupczyk Patrycji). Uczniowie, nauczyciele i jury zostali poczęstowani świeżą drożdżówką i napojami. Klasy: IV i IIg za najwyższą ilość zdobytych punktów dzielili się pięknymi tortami bezowymi. Poczęstunek i nagrody ufundowała Rada Rodziców, a przygotowały go panie z naszej szkolnej kuchni.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za zaangażowanie i współpracę, ale przede wszystkim dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli aktywny udział w konkursie.

Opracowała Donata Gierszewska

Data dodania: 2017-05-17 18:16:00