LEŚNE OPOWIEŚCI CZYLI SPOTKANIE Z LEŚNICZYM TOMIREM KUBICKIM

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas najmłodszych spotkali się z leśniczym Tomirem Kubickim. Głównym tematem spotkania była przyroda wiosną. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym, jak wiosna budzi się w lesie, poznawali pierwsze kwiaty, zwierzęta budzące się ze snu zimowego oraz ptaki powracające do naszych lasów i na łąki. Dzieci dowiedziały się jakie zagrożenie i spustoszenie niesie za sobą bezmyślne wypalanie traw. Leśniczy opowiadał dzieciom o swojej pracy, przypomniał o bezpiecznym wypoczynku i zasadach przeciwpożarowych obowiązujących w lesie. Ciekawa opowieść leśnika poparta niezwykłymi slajdami przybliżyła dzieciom  zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Na koniec nie mogło zabraknąć podziękowań i wspólnego zdjęcia. Pan leśniczy zaprosił uczniów na kolejne spotkanie, tym razem do swojego leśnictwa w Kokoszce.  Z niecierpliwością będziemy czekać na koleje opowieści o lesie i jego mieszkańcach.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2023-04-25 16:09:04