LEŚNI ŚPIEWACY

8 maja przedstawicielki klasy I - Anna Walczak, Marta Stobiecka i Julia Lepak wybrały się do Centrum Edukacji Przyrodniczej "Bory Tucholskie" w Chocińskim Młynie. Tego dnia odbywał się II etap XIII Wiosennego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z powiatu chojnickiego z klas 0 i I. Warunkiem zakwalifikowania się do drugiego etapu było wykonanie pracy plastycznej pt:"Leśni śpiewacy". Spośród 167 prac wybrano i nagrodzono 30, w tym pracę Juli Lepak. W drugim etapie spotkało się 16 dwuosobowych zespołów. Uczennice rozwiązywały zadania, w których wykazały się dużą wiedzą na temat wiosennych kwiatów, ptaków mieszkających w naszych lasach oraz zwierząt budzących się ze snu zimowego. Nasze koleżanki zajęły IV miejsce, zaledwie 1.5 punktu mniej niż zwycięzcy. Gratulujemy. Po konkursie mieliśmy okazję zobaczyć Pokazową Zagrodę Zwierząt, a w niej krowę polską czarno - białą, konika polskiego, owcę pomorską, kozy i kury zielononóżki.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2019-05-08 18:39:42