MAGIA ŚWIĄT

Grudzień to czas świątecznych spotkań w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Jedną z takich uroczystości w naszej szkole są wigilie klasowe. Tradycyjnie z tej okazji uczniowie klas I-III zorganizowali namiastkę prawdziwej wigilii. To niezwykłe wigilijne spotkanie  rozpoczęło się odczytaniem fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Chrystusa. Później zgodnie z tradycją uczniowie łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia świąteczne. Następnie zasiedli do stołu na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Potem odbyło się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Spotkanie skończyło się miłą niespodzianką. W tym roku do uczniów przybył Gwiazdor z Elfem i obdarował dzieci prezentami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

Opracowała Violetta Bucław

Data dodania: 2021-12-17 16:29:44