MALI CZARODZIEJE

Są różne sposoby, aby dowiedzieć się co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Do dzisiaj przetrwała tradycja andrzejkowa będąca jedynie zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewczyn i chłopców. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim dostarczającym wielu przeżyć i emocji. Tak też było było podczas spotkania uczniów klasy I. O tym co nas czeka w przyszłości dowiedzieliśmy się podczas wróżenie z kart, wróżenia za pomocą czarodziejskich patyczków, podczas odkrywania magicznych kubków, przekuwania serc, losowania kolorowych karteczek i kręcenia kołem. Wspólną zabawę urozmaicały pląsy i tańce. Smakołyki przygotowane przez rodziców, a szczególnie bananowe ciasto upieczone przez mamę Niny uświetniło naszą klasową uroczystość. A Ci którzy nie wierzyli w magię tego święta przekonali się, że Andrzejki to wspaniała, radosna zabawa.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2021-11-29 20:44:44