MALI I DUZI MIESZKAŃCY ŁĄK

Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w XV Powiatowym Wiosennym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej zorganizowanym przez Park Narodowy "Bory Tucholskie". Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu byli "Mali i duzi mieszkańcy łąki". Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej - portretu jednego wybranego gatunku zwierzęcia mieszkającego na łące. Na konkurs wpłynęło 213 prac z 29 placówek. Pośród 30 nagrodzonych prac znalazła się praca Wojciecha Sidorowskiego, w związku z tym klasa I zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu.
12 maja, dwuosobowy zespół w składzie Henryk Modzelewski i Bartosz Cupa, przystąpił wraz z czternastoma innymi drużynami, do zmagań teoretycznych w formie rysunkowego testu z zakresu wiedzy przyrodniczej oraz zagadnień związanych z wiosną. Chłopcy wykazali się wiedzą na temat Parku Narodowego "Bory Tucholskie", wiosennych kwiatów, mieszkańców łąk oraz zwierząt budzących się ze snu zimowego. Nasi reprezentanci zajęli I miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Opracowała Lucyna Kiedrowska
Data dodania: 2022-05-24 12:31:21