MARSZ ANTYSMOGOWY

W środę 17 listopada 2021r. obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji Szkoła Podstawowa wspólnie z Domem Kultury w Swornegaciach zorganizowała przemarsz ulicami wsi, który miał na celu zwrócenie uwagi na problem palenia śmieci w gospodarstwach domowych. W czasie spaceru dzieci prezentowały własnoręcznie zrobione plakaty, na których widniały hasła związane z dbaniem o środowisko. Przemarsz miał na celu zwiększenie świadomości samych mieszkańców, by dostrzegli problem – żeby zrozumieli, że to, co wydobywa się z ich kominów, może truć innych i że to właśnie dzieci najbardziej narażone są na szkodliwość dymów z pieców domowych. Dzieci biorące udział w przemarszu wrzucały ulotki z hasłami  do skrzynek mieszkańców oraz wykrzykiwały głośno różne hasła np.: „Kto pali śmieci, ten nie kocha dzieci”.

Samorząd  Uczniowski Szkoły Podstawowej w Swornegaciach

Opracowała Marzena Borzyszkowska