MATEMATYCZNI MISTRZOWIE

W maju w naszej szkole Hanna Nadolna pod opieką pani Krystyny Klewicz zorganizowała Szkolny Konkurs Matematyczny ,,Matematyczni Mistrzowie dla klas IV - VI". Każda klasa miała osobne zadania. Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszym były eliminacje. Uczestnicy mieli rozwiązać w domu 3 zadania. Do zmagań przystąpiło razem 15 uczniów i wszyscy przeszli do kolejnego etapu - półfinału. W nim uczestnicy musieli rozwiązać 10 zadań w 45 minut. Zadania były tylko zamknięte (należało wybrać jedną poprawną odpowiedź). Do finału zakwalifikowały się 4 osoby z klasy czwartej oraz po dwie z klas piątej i szóstej. W finale uczestnicy musieli rozwiązać 8 zadań w 45 minut, jednak musieli też podać pełne uzasadnienie. Ze zmagań dotyczących wszystkich etapów tytuły ,,Matematycznych Mistrzów" uzyskali:
Wojciech Szada Borzyszkowski klasa IV
Piotr Pszczoła klasa V
Anna Dolna klasa VI
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowane nagrody.

Opracowała Hanna Nadolna

Data dodania: 2017-06-11 17:26:00