MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek i wiele innych postaci – to jest ich święto.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. W naszej grupie obchodziliśmy to święto 9 listopada.

Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych. Wiele placówek edukacyjnych dla najmłodszych, w tym i my, bardzo poważnie traktuje Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, co przełożyło się na organizację zajęć plastycznych, zabaw ruchowych, bajkowych tańców.  Dzieci zaprezentowały stroje swoich ulubionych bohaterów, wspólnie czytaliśmy i oglądaliśmy bajki, a także rozwiązywaliśmy zagadki i zadania dotyczące ulubionych bajek. Rodzice dodatkowo przygotowali słodki poczęstunek, za co W PODZIĘKOWANIU  ŚLEMY UŚMIECHY DLA WSZYSTKICH RODZICÓW.

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2023-11-12 17:57:23