MIKOŁAJ Z TUWIMEM

W tym roku Mikołajki w klasach I-III przebiegały pod hasłem "Mikołajki  z Tuwimem". Od miesiąca wszyscy najmłodsi uczniowie wnikliwie czytali i poznawali wiersze Juliana Tuwima. Czytali, aby wybrać jeden z nich i przygotować własną interpretacją oraz wykazać się znajomością treści podczas drugiego etapu. Podczas konkursu  dzieci wykazały się talentem recytatorskim, a przy tym dużą odwagą pokonując swoją nieśmiałość. Poziom recytacji był bardzo wyrównany. Każdy uczestnik konkursu włożył dużo pracy i starań, by jego występ był niezapomniany. Prezentowane utwory oceniano pod względem opanowania pamięciowego tekstu, interpretacji tekstu oraz ogólnego wrażenia artystycznego - strój sceniczny, rekwizyty. Po krótkiej przerwie uczniowie przystąpili do drugiego etapu konkursu - losowali i odpowiadali na  pytania związane z wierszami Juliana Tuwima.. Punkty uzyskane za prawidłowe odpowiedzi zostały doliczone do punktów za recytację wiersza. Największą zarazem maksymalną ilość punktów uzyskał Bartosz Cupa z klasy I. Kolejne miejsca zajęli : Kornelia Skonieczna, Małgorzata Stoltman, Aleksandra Romanowska, Arkadiusz Kiełpiński, Fabian Wojciechowski.
Celem konkursu było przede wszystkim popularyzowanie twórczości Juliana Tuwima, poszerzanie zainteresowań czytelniczych, odkrywanie i rozwijanie młodych talentów wśród uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.  Uczestnikom konkursu gratulujemy sukcesów, rodzicom dziękujemy za pomoc dzieciom w przygotowaniu stroju i rekwizytów. Zachęcamy uczniów do codziennego czytania książek i poznawania twórczości polskich poetów. Po konkursie dzieci z radością pobiegły na spotkanie z Mikołajem, który  obdarował ich miłym słowem i słodkimi upominkami.
Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2021-12-08 13:14:29