MIKOŁAJKI

Święty Mikołaj to postać niezwykła, tajemnicza i cudowna, to uosobienie dobroci, wyrozumiałości i hojności, to najlepszy ze wszystkich świętych; to święty, który przez całe swe życie z wielkim oddaniem pomagał ludziom, wspierał ich i uszczęśliwiał. W miesiącu grudniu dzieci w wielu krajach świata, częściej niż w innych miesiącach otrzymują prezenty. Pragnąc radości dzieci, obdarowujemy je z różnych powodów również w grupie przedszkolnej. Z tego powodu przeprowadziliśmy w grupie 6-latków cykl zajęć, aby przygotować się do 6 grudnia jeszcze dokładniej, a tym samym sprawić wszystkim dzieciom w grupie wiele radości. Dlatego poznaliśmy tradycje i zwyczaje związane z 6 grudnia, poznaliśmy legendy o św. Mikołaju, nauczyliśmy się piosenki „Ding, dong”, sprawdziliśmy gdzie mieszka Mikołaj, zrobiliśmy prezenty dla Mikołaja, a na koniec przyjęliśmy Mikołaja w przedszkolu. Przyszedł do nas i maluchów 6 grudnia, obdarował nas prezentami. Poprosiliśmy Mikołaja, aby wraz z nami odwiedził naszego kolegę Sebastiana, który pobiera naukę indywidualną. Sebastian ogromnie ucieszył się z naszej wizyty.

„Mikołaju, przyjedź do nas za rok, będziemy na Ciebie czekali !”

Opracowała: Hanna Jankowska

Data dodania: 2018-12-06 18:52:18