MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

Z wielką radością uczniowie klas najmłodszych przygotowywali się do Mikołajek. W swoich klasach ubierali choinki w własnoręcznie wykonane ozdoby i wieszali prace plastyczne tworząc mikołajowe gazetki. Kiedy sale zaczęły wyglądać świątecznie i kolorowo przyszedł czas, aby zaplanować dzień imienin Mikołaja. Postanowiliśmy, że spędzimy go na sportowo. Podzieliliśmy się na trzy zespoły, drużyny - Drużynę Elfów, Drużynę Mikołajów i Drużynę Reniferów. Wykonaliśmy symbole drużyn - kolorowe opaski.  6 grudnia wysłuchaliśmy historii Mikołaja, a następnie udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie wesoło rywalizowaliśmy w konkurencjach mikołajkowych takich jak zaprzęgi reniferów, układanie hasła z rozsypanych liter, prowadzeniu kółek laską Elfa, sklejaniu ogniw łańcucha, rzutach śnieżkami do skrzyni, przeciąganiu liny. Po radosnej zabawie odwiedził nas Mikołaj, który wręczył upominki. Był to dzień pełen radości i uśmiechu, który niewątpliwie wprowadził wszystkich w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia.
Opracowała Lucyna Kiedrowska
Data dodania: 2022-12-06 19:58:56