MIKOŁAJKI NA WESOŁO

Imieniny Mikołaja - "Mikołajki", to w naszej szkole dzień szczególnej integracji klas I -III. W tym roku postanowiliśmy spędzić go w sportowej atmosferze. Kilka dni wcześniej  drogą losową podzieliliśmy dzieci na trzy zespoły: zielony, biały i czerwony. Po losowaniu dzieci same nadały nazwę swoim grupom i postanowił, że właśnie w tych kolorach wystąpią podczas mikołajkowych rozgrywek. Tak więc powstała grupa Elfików, Mikołajków i Śnieżynek. Inauguracja tego dnia rozpoczęła się od odśpiewania wszystkich poznanych wcześniej mikołajkowych piosenek, których uczyliśmy się od paru tygodni. Następnie udaliśmy się na salę gimnastyczną. Tam rywalizowaliśmy w niezwykłych konkurencjach, które sprawiały nam mnóstwo radości. Nosiliśmy worek Mikołaja, zajadaliśmy na czas paluszki, zakładaliśmy mikołajowe koszulki, przeskakiwaliśmy przeszkody. Na koniec ze swoich ciał układaliśmy ogromny napis MIKOŁAJ. Po powrocie do klasy czekała nas niespodzianka. Bowiem kiedy my wesoło się bawiliśmy Mikołaj ciężko pracował rozkładając nasze buty w różnych zakamarkach. Oczywiście w butach znaleźliśmy słodkie upominki. Wywołało to uśmiechy na naszych troszeczkę zmęczonych twarzach. - To był fajny, ciekawy dzień....- Długo będę go pamiętać....- Lubię mikołajki... - te i inne równie mile słowa wypowiadały dzieci , wspominając ten dzień.
Opracowała Lucyna Kiedrowska
Data dodania: 2018-12-06 20:16:54