MIKOŁAJKI W „ ZERÓWCE”

„6 grudnia-jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

Wraca do nieba uśmiechnięty.”

6 grudnia naszą grupę odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość, którego dzieci już wcześniej dostrzegły przez okno, kiedy spotkał się z naszymi starszymi kolegami z klas I-III. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ.-niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, przedstawiły instrumentację do piosenki „Święty Mikołaj zbliża się” oraz zademonstrowały rytmizację do utworu „mikołajkowego” z wykorzystaniem kolorowych pałeczek. Cała grupa, jednym głosem wyrecytowała wiersz „Dla Mikołaja”. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Ten dzień w „zerówce” w całości poświęcony był „Mikołajkom”. Przede wszystkim dzieci zapoznały się z biografią św. Mikołaja z Miry. Rozwiązywały zadania matematyczne i graficzne poświęcone Mikołajkom. Dzieci również wykonały renifera z czerwonego balonika oraz kolorowankę XXL. To był naprawdę niezwykły dzień, a dzieci wracały do domu w pełni zadowolone.

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2023-12-12 19:22:05