MIODOBRANIE

17 czerwca uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach "Wiosenne miodobranie"zorganizowane przez Towarzystwo Pszczelnicze w Chojnicach. Warsztaty odbywały się w Bachorzu, gdzie znajduje się Terenowa Baza Edukacyjna PN Bory Tucholskie'.  Dzieci z zainteresowaniem słuchały o roli pszczół jako niezastąpionego owada zapylającego i wpływu ich pracy, niedocenianej i niedostrzeganej na co dzień, na produkcję wielu produktów spożywczych. Bardzo zaciekawił ich ul demonstracyjny, w którym poszukiwały królowej. Następnie przyszedł czas na "miodobranie". Dzieci samodzielnie odsklepiały z wosku miodowe plastry, a następnie wirowały je w miodarce. Po czym wylizywały pierwszy tegoroczny, przepyszny miód. Po wspólnej fotografii i wręczeniu dyplomów wszyscy otrzymali upominki w postaci imiennego słoika z miodem, drzewka z rośliną miododajną oraz budkę lęgową dla pszczół. Mamy nadzieję, że  budki pojawią się w ogrodach naszych uczniów, a tym samym przyczynimy się do zachowania liczebności pszczół.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2019-06-20 10:48:15