MÓJ PIERWSZY DROGOWY EGZAMIN

W dniu 23 czerwca 2022 roku 11 uczniów klasy IV  Szkoły Podstawowej w Swornegaciach przystąpili do egzaminu na kartę rowerową..
      Egzamin składał się z dwóch części.
Pierwsza część, część teoretyczna było to sprawdzenie wiadomości. Część ta odbywała się w formie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań.
     Celem egzaminu teoretycznego było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem w ruchu drogowym. Aby go zdać, uczniowie musieli poprawnie odpowiedzieć na 80% pytań zawartych w teście. Po zaliczeniu części teoretycznej mogli przystąpić do egzaminu praktycznego.

Egzamin praktyczny odbył się 23 czerwca 2022 roku na boisku szkolnym. Egzamin poprzedzony został spotkaniem z policjantami, którzy zostali zaproszeni do naszej szkoły w celu przeprowadzenia rozmowy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz o bezpiecznym i kulturalnym zachowaniu się na jezdni.

Po spotkaniu z policjantami  uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze na przygotowanym na boisku torze przeszkód.
      Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwała pani Urszula Szulc nauczycielka  techniki, wychowawca klasy pani Krstyna Klewicz oraz nauczyciel współorganizujący kształcenie pani Agnieszka Byzdra.

Oto pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego:

Cupa Karol
Depka Prądziński Hubert
Hapka Jan
Lepak Julia
Sidorowska Urszula
Sowiński Adrian
Stobiecka Marta
Stoltman Klaudia
Stoltman Nikodem
Warszewska Nenca Teresa
Werachowski Filip

Wszystkim szczęśliwym posiadaczom – pierwszego w życiu „prawa jazdy” Gratulujemy!

Opracowała Urszula Szulc

Data dodania: 2022-06-29 15:18:13