Czcionka:

A+A-

Kontrast:

MOJE PIERWSZE "PRAWO JAZDY"

13 czerwca 2017 r. uczniowie kl. IV z Szkoły Podstawowej w Swornegaciach przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Cele tego egzaminu to: popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego, kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze, popularyzowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
Egzamin składał się z dwóch części. Część teoretyczna: było to sprawdzenie wiadomości, część odbywała się w formie pisemnej i polegała na rozwiązaniu testu. Pytania dotyczyły: ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i zasad ruchu drogowego obowiązujących pieszych, z zasad przejazdu przez skrzyżowanie, oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem egzaminu teoretycznego było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem w ruchu drogowym (uczniowie ten egzamin zdawali w szkole 8 czerwca). Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 45 minut. Aby go zdać, musieli poprawnie odpowiedzieć na 80% pytań zawartych w teście. Uczniowie, po zaliczeniu części teoretycznej przystąpili do egzaminu praktycznego. Egzamin praktyczny odbył się dnia 13.06.2017 na terenie boiska szkolnego, które zostało przygotowane do spełnienia funkcji miasteczka ruchu drogowego. W części praktycznej uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze obejmującą: jazdę po łukach, płynne ruszanie z miejsca, upewnianie się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy, jazda wytyczonym torem, hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu
Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwał dyrektor szkoły wraz z nauczycielem zajęć technicznych.
Egzamin na kartę rowerową zaliczyło 14 uczniów. Oto pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego oraz szczęśliwi posiadacze – pierwszego w życiu „prawa jazdy”:
Dolna Alicja, Hamernik Marcin, Jeżewski Bartosz, Lorek Oskar, Nenca Natalia, Nenca-Stosik Dawid, Siuda Wojciech, Sowiński Igor, Stanisławska Amelia, Stobiecki Mikołaj, Szada Borzyszkowski Wojciech, Żółtkowski Jakub, Giłka Piotr, Giłka Kacper. Gratulujemy!

Opracowała Urszula Szulc

Data dodania: 2017-06-13 17:29:00
Data edycji: 2018-11-05 17:31:52
Ilość wyświetleń: 446

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej