MUZYCZNA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, kojarząca się z balami. Jednak obecne warunki uniemożliwiły nam zorganizowanie corocznego balu dla klas O-III. Ponieważ wszyscy tęskniliśmy za zabawą postanowiliśmy, przy okazji tematów związanych z cudami świata, tematów podczas których podróżowaliśmy „palcem po mapie”, zorganizować bal, podczas którego odbędziemy, tym razem - MUZYCZNĄ PODRÓŻ PO ŚWIECIE. W przeddzień balu udekorowaliśmy salę girlandami i serpentynami w kolorach symbolizujących kontynenty. Akcentami, które nawiązywały do motywu przewodniego balu  były mapy świata oraz globusy. Tak przygotowana, kolorowa klasa zachęcała do wspólnej, radosnej zabawy. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od przygotowania przystanków. W grupach układaliśmy puzzle – kształty kontynentów.  Wreszcie nadszedł czas na rozpoczęcie tanecznej zabawy. W rytmie piosenki „Jedzie pociąg z daleka….” odwiedzaliśmy państwa świata wykazując się wiedzą na temat danego kraju oraz tańcząc tańce charakterystyczne dla odwiedzanego państwa. Podróżowaliśmy do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Grecji, Turcji, RPA, Egiptu, USA, Portoryko, Australii. Tańczyliśmy m.in. do przebojów „Kaczuchy”, Zorba the Greek  Dance, Shape of You, Jerusalema, Chocolate Choco, choco, Despacito, Makumba. Mnóstwo radości dostarczyły tańce i pląsy – Makarena, Dziewczyna kowboja, Krasnoludek oraz zabawy z balonami. W przerwach rozwiązywaliśmy zagadki, łamigłówki, z zasłoniętymi oczami rysowaliśmy słonia, dopasowywaliśmy mieszkańców i flagi do kontynentów. Taka forma podsumowania wiadomości umożliwiła dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem balu. Rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie karnawałowych strojów i pysznego poczęstunku.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2021-02-17 18:24:24