NA ŚCIEŻCE ORNITOLOGICZNEJ

17 czerwca 2021r. uczniowie klasy II i III wyruszyli na spotkanie z panem leśniczym Tomirem Kubickim. Pan leśniczy powitał nas przed swoją leśniczówką. Opowiedział o ogromnym znaczeniu lasów - gospodarczym, społecznym i przyrodniczym. Następnie udaliśmy się do sali edukacyjnej. Mogliśmy tam oglądać spreparowane zwierzęta - mieszkańców naszych lasów. Najbardziej zachwycił nas orzeł bielik. Pan leśniczy za pomocą prezentacji multimedialnej pokazał nam, jak wiosną przyroda budzi się do życia. W bardzo interesujący sposób opowiadał o mieszkańcach lasu, uświadamiał jak wielkie znaczenie ma zachowanie dużej różnorodności polskich lasów. Na koniec ujrzeliśmy, jak olbrzymie spustoszenie w lesie wywołuje pożar. Dlatego pan leśniczy wspomniał o bezpiecznym wypoczynku  i zasadach przeciwpożarowych, jakie  obowiązują w lesie. Wiele ciekawych i zaskakujących informacji o ptakach dowiedzieliśmy się podczas spaceru po ścieżce ornitologicznej. Opowieści o ptakach zamieszkujących nad rzeką, na bagnach i w szuwarach wysłuchaliśmy przy trzech z dziewięciu tablic, jakie znajdują się na ścieżce ornitologicznej. Tablice opisują typy siedlisk, jakie tu występują i charakterystyczne gatunki ptaków. Pan leśniczy zachęcał nas do odwiedzania czatowni, skąd można bezpiecznie obserwować ptaki.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2021-06-23 20:15:18