NAGRODA W KONKURSIE KASZUBSKIM

6 czerwca 2019 roku w sali widowiskowej im. L. Szopińskiego w Kościerzynie miało miejsce wręczenie nagród, poprzedzone wykładem na temat: „Jan Trepczyk – méster kaszubskiego słowa i pieśni”, który przedstawił prof. zw. dr hab. Tadeusz Linkner. W  etapie finałowym konkursu wojewódzkiego „Kaszubi wczoraj i dziś" uczestniczyło osiem osób, a wsród nich uczennica Szkoły Podstawowej w Swornegaciach - Urszula Gostomczyk, która zajęła 5 miejsce. Uczniów biorących udział  w konkursie oceniała komisja w składzie: prof. zw. dr hab. Tadeusz Linkner (przewodniczący), mgr Bożena Ugowska (członek), dr Krzysztof Jażdżewski (członek), Daria Meger (sekretarz). Uczestnicy w dwóch pierwszych etapach rozwiązywali test pisemny, natomiast w finale odpowiadali ustnie na trzy wylosowane pytania. Patronat honorowy nad konkursem objęło: Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie. Serdecznie gratulujemy sukcesu zarówno laureatce Urszuli Gostomczyk,  jak i wszystkim uczestnikom.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2019-06-04 09:46:59