NASI MALI ARTYŚCI

"Każdy człowiek jest na

na swój sposób artystą"

H.Read

W minionym roku szkolnym na zajęcia koła plastyczno – ekologicznego uczęszczało 12 uczniów klasy II. Zajęcia miały na celu rozwijanie zainteresowań plastycznych, ekologicznych, zaspokajanie potrzeby aktywności ruchowej i ekspresji plastycznej oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci. Podstawową formą aktywności na tych zajęciach była samodzielna praca, niejednokrotnie łączona z pracą w zespole.  Zajęcia stymulowały rozwój wyobraźni, kreatywności, zdolności planowania pracy oraz wrażliwości estetycznej i ekspresji twórczej. Efektem całorocznej pracy była prezentacja zdobytych umiejętności i wiadomości poprzez prezentowanie prac dzieci na gazetkach, wystawach na korytarzu szkolnym. Podczas zajęć dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w wykonywaniu zadań, wzbogacały własny warsztat plastyczny, rozwijały kreatywność i ekspresję twórczą. Wzbogaciły wiedzę o otaczającej przyrodzie. Dzieci z zainteresowaniem oglądały filmy przyrodnicze i słuchały ciekawostek o zwierzętach. Bacznie obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie w poszczególnych porach roku. Rozwiązując łamigłówki, krzyżówki, quizy i zagadki oraz śpiewając piosenki utrwaliły zagadnienia ekologiczne.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2023-06-22 19:27:38