Czcionka:

A+A-

Kontrast:

NASZ MIKOŁAJ

W tym roku na „Mikołajki” przeznaczyliśmy cały dzień w Oddziale przedszkolnym. 6 grudnia 2019 to był dzień wyjątkowy: pełen wrażeń, zabaw i zadań do wykonania. Z samego rana poznaliśmy historię św. Mikołaja na podstawie prezentacji pt. „Św. Mikołaj i krasnal w czerwonym wdzianku”. Następnie każde z dzieci wymyśliło i wykonało prezent dla św. Mikołaja. Po śniadaniu braliśmy udział w „Turnieju Mikołajkowym”. Najpierw podzieliliśmy się na 3 zespoły: elfy, Mikołaje i renifery, a każdy zespół został oznaczony odpowiednimi identyfikatorami.

Turniej polegał na współzawodnictwie w rozwiązywaniu zadań-układaniu obrazka z elementów, odczytywaniu sylab i układaniu z nich słów, układaniu słów z liter, przeliczanie zabawek przygotowanych jako prezent dla Mikołaja. Wszystkie drużyny były wygrane, ponieważ doprowadziły zadania do rozwiązania. Zwięczeniem turnieju była „Gigantyczna kolorowanka” czyli kolorowanie 22 elementów tworzących jedną, wielką, wspólnie tworzoną choinkę.

Zakończeniem dnia były odwiedziny Mikołaja, który wręczył wszystkim dzieciom prezenty przygotowane przez rodziców dzieci. W zamian dzieci zaśpiewały piosenkę i wręczyły swoje prezenty Mikołajowi. To był na prawdę męczący, ale i bardzo MIŁY DZIEŃ!

                                                                                                                                          Opracowała: Hanna Jankowska

Data dodania: 2019-12-06 17:53:17
Data edycji: 2020-01-06 18:02:57
Ilość wyświetleń: 359

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej