NASZA WIGILIA

Do tegorocznej Wigilii grupowej, dzieci z Oddziału przedszkolnego, przygotowywały się kilka dni wcześniej. Pierwszym wspólnym zadaniem było upieczenie ciastek. Najpierw każde dziecko przyniosło wybrany składnik, przygotowało sobie wałek i fartuszek do pracy. Składniki połączyliśmy w ciasto, następnie ciasto rozwałkowaliśmy i wycinaliśmy foremkami o różnych kształtach. Panie kucharki upiekły nasze-poukładane na blachach-ciastka. Następnego dnia dopiero mogliśmy ciastka polukrować, ozdobić posypkami i bakaliami. Grupową Wigilię urządziliśmy 19 grudnia. Wspólnie przygotowaliśmy odświętny stół, na którym znalazł się świąteczny obrus, a pod nim sianko. Oprócz naszych ciastek, rodzice donieśli słodycze i owoce, a my nie zapomnieliśmy o dodatkowym nakryciu. Kiedy zasiedliśmy do stołu, wysłuchaliśmy fragmentu Pisma Świętego o narodzinach Jezusa, podzieliliśmy się opłatkiem, zaśpiewaliśmy kilka kolęd i rozpoczęła się nasza wigilijna biesiada. Było miło i uroczyście.

Opracowała: Hanna Jankowska

Data dodania: 2019-12-20 18:02:10