NAUKA MOŻE MIEĆ INNY WYMIAR

W czwartek 8.12.2016r. 40 uczniów z klas V, VI, I G wyjechali na wycieczkę do Gdańska i Gdyni. Wyjazd spod szkoły nastąpił o 7:45 autobusem firmy „Sawturist” z Chojnic. W pierwszym punkcie programu była wizyta w „Hewelianum” przy ulicy Gradowej w Gdańsku. Młodsi uczniowie wzięli udział w warsztatach rozwijających umiejętności logicznego myślenia „Szukamy Mikołaja”, na zakończeniem których wszyscy otrzymali pamiątkowe emblematy. Wiele wrażeń dostarczyła „Łamigłówka” – dwadzieścia interaktywnych stanowisk umożliwiających poznanie świata geometrii, symetrii i liczb. Gimnazjaliści bawili się na interaktywnej wystawie „Dookoła  świata”, poznając symbole kontynentów Ziemi. Największą frajdę sprawił symulator huraganu. W laboratorium wzięli udział w zajęciach „Hej –ho H2O”, gdzie badali PH oraz zasolenie wody. Około 14:00 wycieczka dotarła do JUMPCITY – hali z największą w Polsce powierzchnią trampolin. Uczniowie ćwiczyli pod okiem trenerów, na zakończenie skorzystali z basenu wypełnionego gąbkami.

Wyjazd dostarczył wiele emocji. Zakończył się około dwudziestej. Organizatorem i kierownikiem była pani Krystyna Klewicz. Opiekę sprawowali wychowawcy Urszula Szulc, Ryszard Kontek i Janusz Trapp.

Opracował Ryszard Kontek

Data dodania: 2016-12-08 21:31:00