NAUKA PŁYWANIA NA BASENIE

Od dnia 14 września 2016 roku 22 dzieci z naszej szkoły uczestniczy w zajęciach na basenie. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Uczniowie dojeżdżają do Parku Wodnego w Chojnicach. Przed rozpoczęciem zajęć dzieci zostały poinformowane o obowiązujących zasadach zachowania się na basenie. Dowiedziały się czego nie wolno robić, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych. Zostały również omówione zasady higieny na basenie.

W trakcie kilku spotkań zajęcia odbywały się na płytkiej części basenu, gdzie na podstawie obserwacji zachowania się dzieci w środowisku wodnym oraz wcześniejszych doświadczeń związanych z wodą trener prowadzący zajęcia z dziećmi dokonał podziału grupy na dwie mniejsze grupy. Początkującą - dzieci, które wcześniej nie miały lub miały bardzo małą styczność z wodą oraz bardziej zaawansowaną - dzieci, które wcześniej miały możliwość zapoznać się z podstawami pływania i potrafiły wykonywać podstawowe ćwiczenia. W kolejnych zajęciach wybrane przez trenera dzieci próbowały swoich umiejętności na głębokim basenie. Z kolei na małym basenie grupa uczniów kontynuowała wcześniejsze ćwiczenia. Każde zajęcia kończyły się krótkim pobytem na rekreacyjnej części basenu, gdzie dzieci mogły aktywnie odpoczywać w wodzie. Zajęcia z pływania przynoszą dzieciom wiele korzyści. Uczniowie z radością biorą udział w lekcjach i chętnie zdobywają nowe umiejętności poprzez zabawę. Grupa dzieci pływająca na głębokim basenie ma już podstawy, aby utrzymać się samodzielnie na wodzie. Systematyczne ćwiczenia w wodzie podniosły ogólną sprawność fizyczną oraz pomagają w zapobieganiu wad postawy.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2016-10-06 17:50:00